Bylinami na kožní potíže a nemoci

Zdraví z přírody

Kožní potíže a bylinné přípravky

O  kožních potížích

KŮŽE - zrcadlo ZDRAVÍ. Všichni chceme být zdraví a spokojení A zdravá pokožka je velmi důležitá.

Kožní potíže trable", projevující se svěděním, dermatitidou, autoimunitními problémy zasahují až ke kožním nádorům. 

Nejčastější kožní onemocnění

  • atopický ekzém,
  • akné,
  • opary,
  • lupénka 
  • "jen" suchá pokožka. 

Příčiny problémů s kůží a co s tím

Přehnané mytí pokožku vysušuje, takže není od věci používat kvalitní krém. Kvalitní není otázka ceny, ale spíše složení. Hovoříme o přírodní kosmetice, nikoli o léčivech / kortikoidy ..../. I v kosmetice je třeba vzít v potaz složení - jaké účinné látky. Nic se ale nemá přehánět, lépe je v časových odstupech střídat výrobky na daný problém a "vnímat" jejich účinek / ev. alergie/ Např. je lépe zvolit výrobek s bílou vaselinou, než se žlutou, která je méně čištěná a může obsahovat látky, které v kombinaci s UV zářením mohou kůži poškozovat, vč. dalších rizik. Také je třeba dát si pozor na řadu rostlin. Petržel, celer, pastiňák, vlaštovičník, grapefruit, bolševník, pampeliška, kopřiva.... . Jen tak se klidně povalovat na louce není až tak dobrý nápad. 

Kožní potíže a bylinné přípravky

Naše výrobky používané při kožních potížích obsahují rostlinné oleje, v některých případech navíc i lehký parafinový olej, pro vyšší kluznost. Jako účinné látky pak bylinné extrakty nebo silice a speciální přísady lékopisného charakteru /peruánský balsám, ichthamol, Tea tree oil, kozí protein.../ 

Formy bylinných přípravků

  • gelové /nemastné/,
  • emulze. 

Působí na různé kožní potíže. Dle platné legislativy se při popisu účinků  bylinných přípravků musí používat obecné formulace.  "se sklonem ,při pálení, při sezení, pro ozdravnou masáž, přírodní působitel, přináší pocit úlevy atd."

Co máme na kožní onemocnění

U všech kožních potíží je třeba si uvědomit, že se jedná o reakci našeho těla na nějaký podnět, není tedy od věci začít u sebe sama /detox, změna stravy, podpora činnosti jater - ostropestřec m., a ev. vybrané potravinové doplňky. Dobré je i zbavit se ev. tělních parazitů. 

Jako doplňkový sortiment nabízíme i výrobky jiných firem, pro synergický efekt.ˇ....ať se nesejdeme na "kožním"... 


Miroslav Hloušek